Geoblog.pl    Geoblog    Podróże    Aktualności    Rusza jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie
Zwiń mapę
2013
20
mar

Rusza jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie

 
Polska
Polska, Kraków
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 3704 km
 
Jedną z największych w Polsce imprez podróżniczych otworzy Piotr Chmieliński, pierwszy człowiek, który spłynął kajakiem Amazonkę od źródeł do ujścia. Obchody rozpoczną się 18 marca i potrwają do 7 kwietnia.

W ciągu dziesięciu lat impreza odbyła się aż 18 razy, począwszy od Krakowa, przez Warszawę, Wrocław, zamek w Bolkowie, Twierdzę Srebrna Góra i Bukowinę Tatrzańską. Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 18 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i tym samym zainaugurujemy współpracę z najbardziej prężnym w Krakowie, Turystycznym Kołem Naukowy Wagabunda, które tego roku obchodzi swój 15. jubileusz!

Już od poniedziałku 18 marca do piątku 22 marca od godz. 18.00 do 21.00 odbędą się specjalne pokazy najlepszych relacji z podróży oraz filmów, które na poprzednich edycjach Festiwalu zostały nagrodzone "Czwartym Żywiołem" - nagrodą publiczności. Imprezę otworzy pokaz Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który spłyną całą Amazonkę kajakiem, odkrywcy najgłębszego kanionu świata - Colca i źródeł Amazonki.

Główna cześć Festiwalu ruszy 5 kwietnia w nowym miejscu w Krakowie, położonym tuż przy Rynku - kinie Kijów.Centrum i potrwa do 7 kwietnia. Impreza rozpocznie się piątkowymi pokazami filmów, w sobotę i niedzielę odbędą się przesłuchania konkursowe w ramach "Żywioły OFF", warsztaty akademii Podróżowania Trzy Żywioły oraz pokazy gości i filmowe. Pośród zaproszonych osób będą sławy świata prawdziwych podróży globtroterskich - wreszcie na Żywiołach pojawi się Romek Koperski - to prawdziwy człowiek - orkiestra: podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz… zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Do tego pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej „Syberia Zimowa Odyseja”. Kolejne nazwiska i świetne pokazy będziemy ogłaszać sukcesywnie. Swoją historię podążania "Schodami do nieba" przedstawi himalaista Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów, członek licznych wypraw himalajskich, obdarzony jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru. Janusz Kasza - podróżnik, biolog, fan Amazonii zaprezentuje ekscytujący pokaz „Mundillo” – planeta byków, w którym opowie o świecie kontrowersyjnej korridy. Zaś prof. Zdzisław J.Ryn zabierze widzów do tajemniczego świata wielkich posągów z Wyspy Wielkanocnej.

W części filmowej zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne -w tym kultowa już SAMSARA, prezentowane w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda, Cywilizacja.

Jesienią, począwszy od września 2013 roku rozpocznie się drugi cykl wydarzeń: we wrześniu plenerowa edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły i Festiwalu filmów Świata na zamku w Bolkowie, zaś od listopada cykl filmowy w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.

W ramach każdej imprezy odbywać się będą zajęcia Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w czasie których podróżnicy przekażą swoją wiedzę na temat: fotografowania i filmowania w podróży, przygotowywania tekstów podróżniczych, podróży z dzieckiem, organizacji wypraw górskich, zdrowia w podróży.

Zapraszamy!

Organizatorem Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły jest Stowarzyszenie "Czysty Świat" i Klub Podróżników Trzy Żywioły.

Pokazy, spotkania, projekcje odbywają się:

18-22 marca, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, sala 9, wstęp wolny

5-7 kwietnia, kino Kijów.Centrum w Krakowie, aleja Krasińskiego 34, wstęp za biletami (karnet na całą imprezę 70 zł, dzienny 25-30 zł)

Więcej informacji na stronie 3zywioly.pl/

Organizatorzy:
* Klub Podróżników Trzy Żywioły
* Stowarzyszenie Czysty Świat

Współorganizatorzy:
* kino Kijów.Centrum
* TravelBrain.pl
* Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
* Turystyczne Koło Naukowe UE "Wagabunda"

Mecenas Festiwalu:
* Conrad.pl

Główny patron medialny:
* Traveler National Geographic

Patronat medialny:
* Focus
* Dziennik Polski
* Travel Channel
* Radio Kraków
* TamTam
* GoPlanet.pl
* Geoblog.pl
* FotoGea.com
* FotografwPodrozy.pl
* SkiPanorama.pl

Partnerzy Festiwalu:
* Wydawnictwo Pascal – książki dla publiczności
* Wydawnictwo Bezdroża – przewodniki dla publiczności
* Wydawnictwo Helion – przewodniki dla publiczności

Partnerzy:
* Skauting.pl
* Imprezy Podróżnicze
* Wyprawy w Sedno Sprawy
* Traseo
* Kino Nowe Horyzonty
* Plus Camerimage Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (1)
  • zdjęcie
Komentarze (11)
DODAJ KOMENTARZ
Seba
Seba - 2013-03-20 21:11
"W tym miejscu informować będziemy o wszystkich nowościach w Geoblogu: o nowych funkcjach i możliwościach, nowych usługach, planowanych zmianach."
Gdzie są tego rodzaju informacje? Geoblog rozwija się jeszcze w jakikolwiek sposób czy już zaprzestano nowych zmian? Przed ostatnią zmianą była cała lista pomysłów jak usprawnić pewne rzeczy, co można jeszcze zmienić co posłodzić a teraz nic się nie dzieje. Chociaż forum dodajcie, żeby można było gdzieś podyskutować, powymieniać się opiniami, poradami itp.
 
aniolek
aniolek - 2013-05-20 15:16
forum brakuje ,tak:)
 
Kasia
Kasia - 2014-07-21 22:32
Halo! Jest ktoś tu jeszcze? Jakieś plany na przyszłość?
 
Geoblog
Geoblog - 2014-07-21 22:35
Kasiu, mów a będziesz wysłuchana :) Tak, zamierzamy wkrótce nadgonić zaległości.
 
coati
coati - 2014-08-11 09:57
o rety! Wielki Brat żyje! a tak się bałam, że zostawił nas, jako te sieroty i poszedł sobie w wielką podróż ....
"aktualności" na pierwszej stronie są z marca ub. roku ;)
 
Kasia
Kasia - 2015-06-30 22:47
"wkrótce" trwa już tutaj dosyć długo.
 
juwicze
juwicze - 2018-12-09 23:51
Jak tu cisza...
Bardzo wymowna cisza :(
 
Andr
Andr - 2020-11-24 09:47
"Kasiu, mów a będziesz wysłuchana :) Tak, zamierzamy wkrótce nadgonić zaległości."
Świat się zmienia i tylko geoblog ten sam :D
 
Testbankonline
Testbankonline - 2021-01-21 07:58
Just to add a few words to the excellent article above, have you ever wondered where you can find the best test banks and solution manuals online? The answer to this question is just a click away. Checkout this <a href="https://testbanksonline.com/tbsm/solution-manual-for-mcgraw-hills-taxation-of-business-entities-2018-edition-9th-edition/">Solution Manual For Mcgraw Hills Taxation Of Business Entities 2018 Edition 9th Edition</a> to get an immediate A .
 
Testbanksonline
Testbanksonline - 2021-01-21 07:59
Just to add a few words to the excellent article above, have you ever wondered where you can find the best test banks and solution manuals online? The answer to this question is just a click away. Checkout this <a href=" https://testbanksonline.com/tbsm/solution-manual-for-mcgraw-hills-taxation-of-business-entities-2018-edition-9th-edition/ "> Solution Manual For Mcgraw Hills Taxation Of Business Entities 2018 Edition 9th Edition</a> to get an immediate A .
 
loksare
loksare - 2022-08-22 06:59
Thanks for sharing this informative information with us. This is a fantastic website, thanks for sharing.
<a href="https://sites.google.com/cryptosstakes.com/looksrareorg/home">LooksRare</a> |
<a href="https://sites.google.com/cryptwalleto.com/spookyswaps/home">SpookySwap</a>
 
 
Geoblog
Blog ekipy Geoblog Sp. z o.o.
Piotr, Michał i Tomek
zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 27 wpisów27 68 komentarzy68 47 zdjęć47 1 plik multimedialny1
 
Nasze podróże
04.08.2006 - 20.03.2013