Geoblog.pl    Geoblog    Podróże    Aktualności    5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
Zwiń mapę
2011
11
lut

5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

 
Polska
Polska, Gryfino
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 1115 km
 
5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
GRYFINO I OKOLICE, 24 LUTEGO - 6 MARCA 2011

"Włóczykij" to interdyscyplinarny festiwal odbywający się w sąsiedztwie terenów Międzyodrza, w miejscowości Gryfino (i okolicach) na Pomorzu Zachodnim. Poświęcony jest ludziom, którzy podróżują, a w szczególności tym, którzy odnajdują swoją "życiową ścieżkę" z dala od utartych szlaków. Na festiwalu przecinają się szlaki twórców filmowych, etnografów, reportażystów, regionalistów, miłośników sportów ekstremalnych, pasjonatów wypraw rowerowych, alpinistów, autostopowiczów itd.

Najbliższa edycja festiwalu Włóczykij trwać będzie aż 11 dni. W trakcie Włóczykija Gryfino odwiedzi ponad 100 "podróżników" z całej Polski, a także z zagranicy. Festiwal po raz pierwszy zorganizowany zostanie po stronie niemieckiej. Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z "podróżnikami" połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. W programie nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów (wystąpią m.in.: Łąki Łan, Blade Loki, Acid Drinkers, Bez Jahzgh), wystawy, wycieczki po regionie, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację: zimowy ekstremalny pieszy rajd "Włóczykij Trip Extreme 2011" zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni".

Festiwal odbędzie się w kilku miejscach. Oprócz dwóch obiektów Gryfińskiego Domu Kultury widzowie spotkają się m.in. na zamku w niemieckim Penkun, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w Stargardzie Szczecińskim oraz Międzynarodowym Centrum Turystyki Kultury i Sportu w Baniach.

Więcej informacji na stronie www.wloczykij.com
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (1)
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
Geoblog
Blog ekipy Geoblog Sp. z o.o.
Piotr, Michał i Tomek
zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 27 wpisów27 67 komentarzy67 47 zdjęć47 1 plik multimedialny1
 
Nasze podróże
04.08.2006 - 20.03.2013