Geoblog.pl    Geoblog    Podróże    Aktualności    Konkurs "Zaproszenie do Australii"
Zwiń mapę
2011
23
mar

Konkurs "Zaproszenie do Australii"

 
Polska
Polska, Warszawa
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 1574 km
 
W związku z ukazaniem się najnowszej książki Marka Tomalika "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” zapraszamy Was do udziału w konkursie. Aby wziąć udział w losowaniu jednego z trzech egzemplarzy książki, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na 3 poniższe pytania:


1) Jaki jest najwyższy szczyt Gór Śnieżnych?
2) Skąd się wzięła nazwa Góry Błękitne?
3) Jak się nazywa góra będąca najświętszym miejscem Aborygenów?


Podpowiedzi możecie znaleźć miedzy innymi na Geoblogu.

Maile z rozwiązaniami przysyłajcie do 30 marca 2011 na adres konkurs (małpa) geoblog.pl. Zwyciezcy zostaną ogłoszeni dzień później.

Parę słów o książce:

Wiedza przeciętnego człowieka na temat Australii z reguły nie jest zbyt duża. Ten odległy kraj i kontynent zarazem, kojarzymy zazwyczaj z operą w Sydney, pociesznymi misiami koala i wszechobecnymi, skaczącymi kangurami. W swojej nowej książce pt. „Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” Marek Tomalik zabiera czytelnika w podróż po Australii nieznanej, tajemniczej, a nader wszystko absolutnie fascynującej.

Ten szósty co do wielkości kraj świata zamieszkuje około dwadzieścia dwa miliony obywateli. Jak to możliwe, że na tak ogromnej powierzchni żyje prawie o połowę ludzi mniej, niż w Polsce? Podczas lektury książki Marka Tomalika, czytelnik szybko przekonuje się, że odkrywanie Australii przynosi znacznie więcej pytań, które bardzo często muszą pozostać bez odpowiedzi. Kraj wszechobecnych kontrastów, nieprzewidywalności przyrody, wzbudzającej jednocześnie podziw i lęk, współistnienie żywiołów i pejzaży, których nie znajdziemy nigdzie indziej – tak autor opisuje swoją ukochaną ziemię.

Bogato ilustrowana książka jest jedyną w swoim rodzaju próbą uchwycenia i opisania tego, co w Australii zachwycające i zadziwiające. Próbą podjętą przez pasjonata i podróżnika, który po raz pierwszy wyruszył do Australii jako student w 1989, za równowartość 30 miesięcznych pensji swojego ojca. Od tamtej pory Marek Tomalik regularnie odwiedza Australię, organizując kolejne ekspedycje, głównie w bezkresny interior Outback. Wiedza i doświadczenia, zdobyte podczas licznych wypraw w najodleglejsze i najdziksze zakątki tego fascynującego kraju, pozwoliły autorowi na przedstawienie go w sposób tak barwny i szczegółowy, że nie powstydziłby się tego rodowity Australijczyk.

Marek Tomalik jest dziennikarzem i podróżnikiem z wieloletnim doświadczeniem. O swoich wojażach pisze m.in. w magazynie „National Geographic”, przez piętnaście lat prowadził w Radiu Kraków program Globtroter, a także redagował stałą rubrykę w „Przekroju”. Jest współtwórcą Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły, będącym jedną z największych tego typu imprez w Polsce, podczas której prezentowane są relacje z wypraw i nocne maratony filmów podróżniczych. „Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” to już czwarta propozycja z serii podróżniczej „Otwarte na Świat”. Książka dla wszystkich fanów dalekich i samotnych wędrówek jest dostępna w księgarniach od 9 marca.

Fanpage wydawnictwa: www.facebook.com/otwartenaswiat
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (1)
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
Waco
Waco - 2011-03-24 14:21
Super książka! Ja już co prawda swój egzemplarz mam, ale może skuszę się jeszcze na drugi;)
 
 
Geoblog
Blog ekipy Geoblog Sp. z o.o.
Piotr, Michał i Tomek
zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 27 wpisów27 67 komentarzy67 47 zdjęć47 1 plik multimedialny1
 
Nasze podróże
04.08.2006 - 20.03.2013